Valgomojo kėdės – kai ne tik patogu, bet ir gražu

Vienas svarbiausių kriterijų, renkantis bet kokias kėdes – patogumas sėdint. Visiems svarbu, ar jie gerai jaučiasi, ar neskauda nugaros, ar patogu nugarai bei rankoms. O štai išsirinkus norimas kėdes, iškyla kitas klausimas – ar jos pakankamai išvaizdžios ir kaip atrodys namuose?

Šįkart – apie valgomojo kėdžių gobelenus. Juk rinktis tikrai yra iš ko.

Vienspalviai, ryškūs, originalūs, modernūs, klasikiniai ar prabangūs apmušalai, kuriais galima aptraukti kėdes, gali ne tik suteikti namams puošnumo, bet ir atskleisti šeimininkų originalumą, skonį bei stilių. Tad audinį kėdėms rinktis reiktų lygiai taip pat atsakingai bei apgalvotai kaip ir pačius baldus. Juk pirmiausia pamatoma ir tik vėliau – pajuntama.

Nuo ko pradėti…

Renkantis gobeleną jūsų valgomojo kėdėms, svarbiausias patarimas medžiagą ir spalvą derinti prie jau turimų baldų ir tik vėliau – prie tokių interjero akcentų kaip užuolaidos, paveikslai, šviestuvai, tapetai ar kilimai.

Be to, svarbu įvertinti ir tai, kad kėdė – tvirtas baldas, kuris dažniausiai vienuose namuose užsibūna ilgą laiką. Tad ir audinį ilgaamžėms kėdėms reikėtų parinkti kokybišką, tvirtą bei patikimą.

Aksomas, oda, velvetas, o gal kita medžiaga?

Kai jau esate apsisprendę, apie kokias spalvas ir stilistiką svajojate, pradėkite rinktis patį audinį.

Sunkūs, prabangūs, raštuoti, netgi blizgūs, taip pat sodrių spalvų (pavyzdžiui, raudona, auksinė, juoda, turkio) gobelenai labiausiai derės prie klasikinio ar tamsesnio interjero, medžio baldų. Aksomas – vienas ryškiausių prabangaus gobelenų atstovų, niekada nenuvilsiantis ir neišeisiantis iš mados.

Oda taip pat neretai laikoma klasikinio stilius palydove, tačiau viskas keičiasi ir odiniai kėdžių gobelenai vis dažniaus aptinkami moderniuose interjeruose. Beje, oda – viena geriausių medžiagų baldų apmušalams. Žinoma, populiarūs tiek natūralios, tiek dirbtinės odos audiniai, tačiau natūrali oda – kur kas patvaresnė, ilgaamažiškesnė bei lengvai prižiūrima.

Dar viena medžiaga, ne vienam kelianti netgi nostalgiją, – velvetas. Šis audinys tiks jūsų valgomojo kėdėms tuo atveju, jei siekiate sukurti itin jaukią, šiltą aplinką, kurioje visi svečiai pasijustų kone kaip „pas mamą namuose“.

Turėkite omenyje, kad valgomojo kėdės bus gerai matomos ir intensyviai naudojamos, tad pasirinkite tokį variantą, kuris būtų sudarytas iš šių savybių: kokybė, praktiškumas, suderinumas su kitais baldais ir stilingumas.