Kaip minkštiesiems baldams išrinkti tinkamą audinį?

Renkatės naują sofą, fotelį, o gal kėdes prie valgomojo stalo? Perkant minkštuosius baldus, pagrindiniai jų rinkimosi kriterijai būna patogumas ir audinio spalva, kuri turėtų derėti prie namų interjero. Taip, šie dalykai yra labai svarbūs, bet atsižvelgti vertėtų ir į kitus veiksnius.

Audinio patvarumas

Renkantis audinį svarbu galvoti ir apie jo praktinį naudojimą. Kuo jis bus dažniau ir daugiau bus naudojamas – tuo greičiau susidėvės ar pasimatys nusidėvėjimo požymių.

Tad jeigu audinys, kurį renkatės, bus skirtas svetainės sofai, reikėtų įsivertinti, kad ji bus dažnai naudojama. Juk visi mėgsta vakarais atsipalaiduot žiūrint filmą ar skaitant knygą jaukiai įsitaisius ant sofos. O kur dar aplink lakstantys vaikai, karts nuo karto pašokinėjantys ir ant sofos. Tad tokiam baldui audinį reikėtų rinktis kuo patvaresnį, kokybiškesnį ir ilgaamžiškesnį, pavyzdžiui, austų raštų, kurie išsilaiko ženkliai ilgiau nei atspausdinti. Jeigu namuose yra gyvūnų, kurie taip pat mėgsta įsirangyti šalia jūsų ant sofos – apsvarstykite ir dar vieną variantą – odą.

Stilius ir interjeras

Renkantis kokybišką audinį, kuris tiktų jūsų baldui, atkreipkite dėmesį ir į tai, ar viskas derės jūsų jau sukurtame namų interjere. Nebūtina laikytis taisyklių ir derinti spalvas, svarbiausia, kad būtų bendra harmonija ir audinys atspindėtų jūsų stilių. Jei esatę drąsūs, linkę ekperimentuoti – nebijokite to daryti ir rinkdamiesi audinį, labiausiai atkreipdami dėmesį į jo raštą. Tik turėkite omenyje kad ryškesnis, didesnis raštas labiau tiks didesnėje erdvėje nei mažoje.

Spalva

Kaip jau minėta pradžioje, spalva – vienas pagrindinių kriterijų renkantis audinį minkštiesiems baldams. Ieškant tinkamo atspalvio, svarbu nepamiršti, kad su ja reikės „gyventi“, t. y., matyti kasdien. Taigi, siūloma vengti itin ryškių, drąsių spalvų, jei baldas bus pakankamai mažoje erdvėje. Tokiu atveju jūsų žvilgsnis lai krypsta link neutralesnių atspalvių.

Rinkdamiesi spalvą, nepamirškite ja kurti ir tinkamos jums nuotaikos. Tą labiausiai formuoja šilti ir šalti atspalviai.

Kiti svarbūs faktoriai

Be spalvos, kokybės, patvarumo, stiliaus, svarbu apgalvoti ir tokius dalykus: ar jūsų kambaryje daug saulės, ar jame nesikaupia drėgmė? Ar turite augintinių? Ar turite alergijų? Visais šiais atvejais reikėtų audinį rinktis dar atidžiau: atkreipti dėmesį į atsparumą išblukimui, pelėsiui, o galbūt netgi rinktis mikropluošto audinį, kuris neturi pūkelių, jame nesikaupia dulkės ir nekelia alergijos.

Linkime išsirinkti geriausią audinį, tinkantį būtent jums ir jūsų skoniui!