Kaip išsirinkti geriausią audinį baldų apmušalui?

Renkatės apmušalą baldų pervilkimui? Apie ką pirmiausia pagalvojate, eidami į audinių parduotuvę? Greičiausiai, kokia spalva labiausiai derėtų, tiesa?

Ir jūs neklystate – spalva tikrai svarbi, tačiau kiti pasirinkimo kriterijai taip pat ne mažiau svarbūs.

Patvarumas

Jeigu jums svarbi kokybė ir ilgaamžiškumas, vienas svarbiausių aspektų, renkantis baldų apmušalą – patvarumas. Žinoma, šio kriterijaus svarba itin priklauso ir nuo baldo funkcijos bei kambario, kur jis stovės (gal tai fotelis, stovėsiantis vaikų kambary, o gal prabangi svetainės sofa?). Taip pat vertėtų atsižvelgti ir į tai, ar turite gyvūnų, ar jie gali turėti įtakos jūsų būsimam baldo audiniui.

Tad jeigu jūsų mylimas augintinis taip pat leidžia laiką su jumis ant sofos ar mėgaujasi saldžiu miegu ant fotelio, jums puikiai tiktų mikropluošto audinys arba oda, nes jie puikiai atlaiko intensyvų naudojimą. Taigi audinio patvarumas yra itin reikšmingas tuo atveju, jei baldas bus naudojamas daug, dažnai ir intensyviai. Taip pat pabrėžiama, kad austų audinių pamušalai išsilaiko kur kas ilgiau nei atspausdintų. 

Stilius

Žinant, kur konkrečiai stovės ar stovi jūsų baldas, jo audinį svarbu priderinti prie paties baldo bei namų interjero. Nesupinkite trijų stilistikų į vieną, nes galite sukurti chaotišką vaizdą (nebent to ir siekiate).

Tarkim, tradicinis audinys puikiai tiks tradiciniam, klasikiniam baldui. Žinoma, jei esate drąsūs ir mėgstate eksperimentuoti, galite miksuoti baldo ir audinio stilistiką, tarkime, audiniai su geometrinėmis detalėmis, kurios labiausiai derės moderniame, šiuolaikiškame interjere.

Atkreipiamas dėmesys į ryškius audinius. Ryškių akcentų baldų audiniai geriausiai atrodys didesnėje erdvėje, o nuosaikesnės, šviesesnės bei ramesnės spalvos – mažesnėje patalpoje.

Svarbiausia pasirinkti tokį audinį, kuris tiktų ir patiktų jums, atspindėtų jūsų bei namų stilistiką, dekorą bei nuotaiką.

Spalva

Jau aptarėme tai, kad spalva neretai tampa vieninteliu ir esminiu pasirinkimo kriterijumi. Taip, tai itin svarbus aspektas, tačiau nepamirškite apgalvoti jau aptarto patvarumo bei stiliaus.

Svarbiausia pasirinkti tokią spalvą, kuri jums gyvenime yra mylima, artima ir jauki, kuri neerzina, neatstumia. Dažniausiai patartina vengti tamsių, drąsių spalvų mažoje erdvėje, ypač, jei, tarkime, jūsų sofa taip pat yra didelė. Neutralios spalvos dažnai yra saugiausias, ilgaamžiškiausias ir patikimiausias variantas renkantis audinius baldams. Gerai apgalvokite sprendimą rinktis madingą spalvą vien dėl to, jei ji madinga, bet išties nėra jūsų mėgiama. Tokios spalvos baldas jums greit gali nebepatikti, ypač, jei jį matysite dažnai.

Norėdami sukurti tinkamą nuotaiką, apsvarstykite ne tik spalvą, bet ir jos šiltumą, nes tai darys įtaką jūsų visam kambariui.

Ir dar…

Patvarumas, stilius, spalva – taip, dar ne viskas. Prieš renkantis audinį baldui, įvertinkite ir tai, kurioje konkrečiai vietoje jis stovės, bei atsakykite į klausimus: ar baldas gaus daug saulės šviesos ar, priešingai, drėgmės? Ar baldu naudosis augintiniai? Ar namie yra asmenų, turinčių alergijų?

Jei bent į vieną klausimą atsakėte taip, rinkdamiesi audinį, turite atkreipti dėmesį į papildomus kriterijus: atsparumas išblukimui, pelėsiui, taip pat ar pasirinktas audinys sukelia alergijas.

O į visus klausimus padės atsakyti mūsų GOBELENO NAMŲ darbuotojos, su kuriomis kartu išsirinksite tinkamiausią audinį.

Apsilankykite mūsų salone savanorių pr. 192 Kaune.