Pervilkti senąjį baldą ar pirkti naują?

Jūsų baldai jau nusidėvėję ir planuojate išvyką į baldų parduotuvę ieškoti naujų? Stabtelkite minutėlę ir pažvelkite į tą baldą dar sykį. O gal nusidėvėjęs tik audinys, pats baldas vis dar kokybiškas ir geras? Tokiu atveju „Gobeleno namai“ jums siūlo apsvarstyti pervilkimo galimybę.

Pasirinkus tvirtą, kokybišką ir gerą audinį, jūsų pervilktas baldas atrodys kaip naujas, tarsi tik ką atvežtas iš gamyklos ir nesiskirs nuo naujų baldų.

Verta atkreipti dėmesį tai, kad pervilkimas, tikėtina, bus pigesnė išeitis nei naujas baldas. Tai itin rekomenduotina ir tuo atveju, jei tiesiog norisi atnaujinti kambario interjerą, išplanavimą ar tiesiog ieškote pokyčių. Labiausiai pervilkti apsimoka kokybiškus nusidėvėjusius minkštuosius baldus.

Jeigu nusprendėte pervilkti savo baldą, o ne pirkti naują, turėtume apsibrėžti, kokį biudžetą tam skirsite, nes būtent nuo to priklausys ir būsimo audinio kokybė. Baldų audinių-užvalkalų būna įvairiausių – nuo pilnai aptraukiančių, tarkime, sofą, iki dengiančių tik tam tikrą baldo dalį (tarkime, sėdimąją kėdės ar fotelio dalį). Apsibrėžus biudžetą, įvertinkite būsimo audinio stilistiką, ar derinsite jį prie kambario interjero, ar, priešingai, įvesite naują stilistinę liniją. Ar labiau linkstate modernumo, ar klasikos link? Kitas svarbus aspektas – baldų paskirtis. Jeigu jie bus dažnai naudojami (pavyzdžiui, sofa, ant kurios kasdien sėdėsite jūs ir jūsų šeimyna, arba lova, ant kurios kasnakt skaniai miegosite) – rinkitės atsparų trinčiai (pirkdami išsiaiškinkite, kosk audinio trinties koeficientas – kuo jis didesnis, tuo audinys su laiku mažiau nudils), lengvai valomą, aukštos kokybės audinį. Raštuotas audinys visada bus praktiškiausias pasirinkimas.

Teigiama, kad kasdieniam miegui skirtoms lovoms labiausiai tiks sintetinio puošto audiniai. Natūralūs audiniai pralaidesni orui, tačiau kokybiški, šiuolaikiniai sintetiniai taip pat jį praleidžia, yra kur kas ilgaamžiškesni, tinka alergijas turintiems žmonėms. Jeigu baldas naudojamas rečiau, jo pervilkimui galima rinktis ir ne tokius atsparius audinius, kadangi jie taip greit nenusidėvės dėl reto jų naudojimo. Žinoma, svarbu nepamiršti, kad visi apmušalai nėra apsaugoti nuo tiesioginių saulės spindulių ar kitų veiksnių. Be to, visi audiniai su laiku nusidėvi, nublunka (kuo kokybiškesnis audinys – tuo ilgaamžiškesnis jis bus).

Atkreipiamas dėmesys ir į tai, kad naudinga minkštųjų baldų užvalkalus rinktis su užtrauktukais ar specialiais rašteliais. Tai itin praktiška, nes tokiu būdu galėsite užvalkalą patogiai nuimti ir prireikus išskalbti.

Taigi, ką pasirinksite – baldų pervilkimą ar naujų įsigijimą?

GOBELENO NAMUOSE rasite platų gobeleninių audinių pasirinkimą.

Savanorių pr. 192 C, Kaune (pirma laiptinė)