Velveto sugrįžimas į jūsų namus

JIS grįžta! Švelnus, minkštas, medvilninis arba šilkinis velvetas jau beldžiasi į jūsų namų duris. Velveto mada šįkart įsilieja į namų interjerą, tad rinkdamiesi naujus audinius nepraleiskite jo pro akis.

TRUMPAM Į PRAEITĮ…

Velveto istorijos pradžia fiksuojama Viduramžiais, kada jo medžiaga buvo naudojama užuolaidoms gaminti. Vėliau, jau XIX amžiuje, Rusijoje iš jo pradėti gaminti baldų apmušalai, o velveto drabužiams eilė atėjo tik XX amžiaus pradžioje. Populiarumo viršūnę velveto drabužių mada buvo pasiekusi 1960-1970 metais.

Ratas apsisuko, praėjus daugiau nei penkiasdešimčiai metų velvetas ir vėl pasiekė mūsų drabužines bei interjerą. Ir šįkart mes būtent apie tai – jaukių namų erdves.

Nors šiandien velvetas daugumai gali asocijuotis su klasika, tamsiu interjeru mediniais ir masyviais baldais, – neapsirikite ir išbandykite jį modernaus dizaino interjere. Šiais laikais kontrastai yra tai, kas labiausiai žavi ir išsiskiria iš aplinkos.

Taigi, kaip ir kur tinkamiausiai panaudoti šį audinį namuose?

VELVETO NETURI BŪTI DAUG

Pagrindinė taisyklė – velveto neturi būti daug, kiekvienoje namų erdvėje ir kiekvienoje detalėje. Tai prabangus, solidus audinys, kuris turi rasti tinkamą vietą Jūsų namuose. Velvetas Jums gali be galo patikti – jis švelnus, minkštas, jį malonu liesti, tačiau pristabdykite save ir sugalvokite, kur šis audinys geriausiai atrodys.

Rekomenduojama velvetą naudoti detalėms, pavyzdžiui, dekoratyvinių pagalvėlių užvalkalams, staltiesėms, servetėlėms, padėkliukams. Tokiu atveju nebesirinkite velveto kaip audinio užuolaidoms ar baldų gobelenams. Ir priešingai, jei nutarėte baldus pervilkti velvetine medžiaga – interjero detalėms rinkitės kitą audinį.

Pagrindinė prabangaus velveto taisyklė – vartoti saikingai.

GILIOS SPALVOS IR PUOŠNUMAS ― VELVETO VEIDAS

Velvetas – prabangios ir puošnios tekstūros ir išvaizdos audinys, tad savo žavesį jis geriausiai atskleidžia tamsiomis žemės spalvomis: žalia, tamsiai ruda, pilka, mėlyna. Renkantis velveto audinį namų interjerui, patartina vengti itin ryškių atspalvių, tokių kaip rožinė, raudona ar geltona, nes tada velveto esmė ir grožis neatsiskleis.

Parinkus tinkamas spalvas, velveto tekstūra ir audinys suteiks jūsų namų erdvei elegancijos bei šilumos. Velveto užuolaidos sukurs jaukumo įspūdį svetainėje, o miegamajame – intymumo bei saugumo jausmą. O kas yra geriau namuose, ypač, vasarai persiritus į antrąją puęs ir artėjant rudeniui…?