Naujieji metai artėja: kokie pokyčiai numatomi interjere?

Nauji metai dažniausiai pasibeldžia garsiai: dauguma pasižadame sau naujų dalykų, užsibrėžiame didelių tikslų ir pradedame jų siekti. Metų pradžia neretai tampa ir naujų mados tendencijų atspirties tašku.
Tad likus daugiau nei mėnesiui iki 2019-ųjų starto, pasižvalgykime, kokie pokyčiai prognozuojami interjere, tiksliau – stilistikoje, audinių ir gobelenų įvairovėje.MINIMALIZMĄ KEIČIA JAUKUMAS IR RETRO STILIUS?

Švaraus minimalizmo ir skandinaviško baltumo interjeras į savo aplinką jau ne pirmus metus įsileidžia daugiau spalvų ir šilumos. Pilkšvus sofų ar fotelių gobelenus praėjusiais metais keitė aksomas, veliūras, žalsvi ir rusvi atspalviai, kartais – net ryškios, akį rėžiančios spalvos. Atsiverskite bet kurį interjero ar namų tematikos žurnalą – ten rasite bent vieną interjerą, kuriame vyrauja baltos dienos, pilkos grindys ir… kone smaragdinė veliūro sofa. Prie minimalizmo jau prisijungė industrinis stilius, o šalia rikiuojasi ir būsima 2019-ųjų metų tendencija – koketiška retro aplinka.

Interiorzine.com pabrėžia, kad ateinantys, 2019-ieji, metai bus kupini ne tik įvairiaspalviškumo. Tai reiškia, kad didelis dėmesys bus skiriamas baldų medžiagoms, jų tekstūrai, išvaizdai ir kokybei. Minimalizmas dar plačiau atvers duris ir taps svetingesnis – taigi, kaip jau minėta, prognozuojamas retro, Boho Chic audinių stiliaus grįžimas, kurio detalės nukels mus į 1970-uosius metus. Jaukumas, šiluma, ryškios ir išraiškingos spalvos palies daugelio namus. Teigiama, kad vintažinis stilius įneša šilumos į namų interjerą.

Interjero dizainerių teigimu, ateina toks etapas, kai gyvenamąją aplinką norėsis ne tik papuošti keliomis naujomis dekoro detalėmis, bet ir sukurti jai charakterį, tarsi nutapyti paveikslą, kuris turėtų savo istoriją.GEOMETRIJA, SIMETRIJA IR RYŠKIOS SPALVOS

Analizuojant būsimas 2019-ųjų interjero tendencijas, verta daugiau dėmesio skirti įvairiems audiniams ir medžiagoms. Ne tik baldų, bet ir kilimų, lovatiesių, užvalkalų ir kitų objektų. Jau išaiškėjo, kad vyraus įvairiaspalviškumas, ryškūs audiniai, kurių pagrindinis tonas – žemės atspalviai, kurie tarpusavyje bus lengvai derinami. Be to, pabrėžiama simetrija, geometrinės figūros, kurios pasikartotų, taip pat detalės, kurios primintų 1970-ųjų metų ar vintažinę retro stilistiką. Nebus bijoma senovinės prabangos, stambių tekstūrų ir net kilimų gausos.

Nenorintiems grįžti į praeitį ar kurti Boho stiliaus namų, rekomenduojama pasižvalgyti į į ryškiai raudonos, levandinės ar tamsiai mėlynos spalvos audinius. Bet nebijokite kuriam laikui pamiršti pastelinius atspalvius, taip pat auksinį atspalvį pakeisti sidabriniu.
2019-aisias metais kurkite savo namų charakterį!